Haber

Süleyman Soylu, Bahçeli’den Sonra Örtülü Mesaj Gönderdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş’ta düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: Antakya’da her 2 evden 1’i yıkıldı dedi. MHP lideri Bahçeli’nin AHBAP ve Babala’ya yönelik sözlerinin ardından bugün de Soylu, ‘Devletin yanında olmaya kalkışan olursa gereği yapılır’ dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş İl Afet ve Koordinasyon Merkezi’nde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Soylu, “Binaların yüzde 40’ında hasar tespit edildi. Deliller toplanmadan enkaz kaldırılamıyor. Antakya’daki iki evden biri harabe durumda.”

Salgın tehlikesi hakkında konuşan Soylu, “Şu anda herhangi bir salgın veya enfeksiyon durumu yok. Onlarca ekip taramalarını sürdürüyor.”

Bölgedeki güvenlik güçlerinin sayısını 3 katına çıkardıklarını da söyleyen Soylu, yağma iddialarını bir kez daha yalanladı.

“Yardım kampanyasını AFAD yürütüyor… Kim devlet safına geçmeye çalışırsa gereği yapılacaktır.”

Soylu da konuşmasında ‘ AFAD tarafından yürütülen yardım kampanyası, bunun için toplanan bağışlar için ne kadar harcandı, ne kadar harcandı, bunun önceki dönemlerde olduğu gibi aynı doğrultuda devam edeceğini söylemek isterim. Bu konuda devlet safına geçmeye çalışanlar olsa bile gereken yapılacaktır.dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dünkü beyin sarsıntısı için bağış toplayan AHBAP ve Babala’yı hedef almıştı.

Bahçe, ‘ Devleti bir kenara itmek, akrabalık bağları ile yardım toplamak ve bu bağlamda paralel sınır oluşturmak devletin güvenilirliğine gölge düşürmektir ve bize göre prestij olmaması gereken bir hatadır.‘ kullanmıştı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen iki büyük deprem toplam 10 ilde yıkıma yol açarken, şu ana kadar 35 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu