Haber

Art Dubai, 16. edisyonuyla 1 Mart’ta sanatseverlerle buluşacak

Çağdaş sanat fuarı Arka Dubai, bilet satışlarından elde edilen gelirin yarısını Türkiye ve Suriye’deki depremlere bağışlayacak.

Bu yıl 1-5 Mart tarihleri ​​arasında Dubai’de düzenlenecek olan fuarın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, online bilet satışından elde edilecek gelirin yüzde 50’sinin bağışlanacağı açıklandı.

Art Dubai Genel Müdürü Benedetta Ghione konuyla ilgili The National News gazetesine şunları söyledi: “Doğal afetlerde hızlı hareket etmek önemlidir. Etkilenen bölgelere ve topluluklara yakınız, elimizden gelen her şeyi yapmamız çok önemli. Bu desteğin bir an önce ve mümkün olduğu kadar hızlı olması gerektiğini belirterek, “İhtiyacı olanlara ulaştırmaya çalışacağız. Bağışlar doğrudan yerel ve uluslararası derneklere ve sivil toplum kuruluşlarına yapılacaktır.” ibarelerine yer verildi.

Geçen yıl fuar, bilet satışlarının yüzde 25’ini Ukraynalı mültecilere bağışlamaya karar verdi.

Sanat Dubai 2023

Mart ayında 16.’sı ile kapılarını sanatseverlere açacak olan Art Dubai, 43 ülkeden 130’dan fazla galeriyi ağırlayacak. Fuara bu yıl Türkiye’den 6 galeri katılacak.

Çağdaş bölümünde Türkiye’den Zilberman Gallery, x-ist, Pilevneli, Dirimart ve Sanatorium yer alırken, dijitalde yeni medya sanatçısı Refik Anadol, Pilevneli galerisiyle “Buzul Düşleri” projesinin ilk etabını sunacak.

Madinat Cumeyra’da düzenlenecek olan fuarın ön gösterim günleri 1-2 Mart olarak duyurulurken, herkese açık günler ise 3-5 Mart olarak açıklandı.

habersarioglan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu