Haber

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla belediyede görev yapan kadın çalışanları makamında kabul etti.

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü personelinin huzurunda kutlayan Önder Esat Öztürk, bu anlamlı günde kadınlara sağlık, başarı, memnuniyet ve esenlik diledi.

Çalışanları ile bu özel günde bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirten Lider Öztürk; “Personelimizin huzurunda tüm kadınlarımızın bu özel gününü kutluyorum. Merhum Neşet Ertaş’ın “Kadın insandır, biz de insanız” sözünü çok beğendim. Bizim kültürümüzde kadının çok değerli bir yeri vardır. Rabbimiz kadın ve erkeği ibadette eşit yaratmıştır. Ama bize verilen roller çok farklı. Kıymetli olan Allah’a kulluk edebilmek ve Peygamber’e yakışır bir ümmet olabilmektir. İnsan gibi yaşamak. Ülke olarak büyük bir deprem yaşadık. Oradaki hanımlarımızı unutamayız. Kadın olmak ve anne olmak çok farklı bir dünya. Benim için kadınlık eşittir fedakarlık. Burada beyin sarsıntısı sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha rahmet diliyorum.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu