Haber

İBB HATAY’A 2 FERİBOT GÖNDERDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB), Orhangazi ve Osmangazi’ye ait toplam 2 bin 400 yolcu kapasiteli 2 vapur, konaklama ve gerekli durumlarda tahliye için kullanılmak üzere İskenderun’a gönderildi.

İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ve Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, Yenikapı İDO iskelesinden gemileri uğurladı.

Çağlar, “Hazırladığımız iki gemiyi bir günde denize indiriyoruz. Biri gemi yaşam merkezi, biri de bölgenin tüm transferlerine altlık olacak. Tüm bu faaliyetleri AFAD koordinasyonunda yapıyoruz. AFAD’ın yönlendirmesiyle Hatay’ı ilişkilendirdik.İBB’nin öz kaynaklarına yönlendirdik ve gelen tüm yardımları aldık, tüm bağışçılara teşekkür ediyoruz.Şu anda tasarladığımız sağlık birimlerinden, sağlık birimlerinden donattık. kreş alanından kütüphaneye, eczaneye bin 200 kişinin gece gündüz yatacağı yer.Yüzlerce işçinin görevini yapacağı bir alan oluşturduk, ihtiyaç olduğu sürece afet bölgesinde kalacak, dedi. Sinem Dedetaş ise “Deprem mağdurlarını kış şartlarında yağmur ve kardan korumak için elimizdeki aracı dönüştürerek alternatif yapmaya çalıştık” dedi. Hatay İskenderun’a iki vapur yola çıktı.

Görüntü dökümü: ————————————Gemiden detaylar-Geminin içinden detaylar-Röportajlar-Genel manzara ve detaylar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu