Haber

Akşener neden meydanlarda görünmüyor? nedeni kesinlikle

  •   Haber7-Özel

14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’En yakın rakibi Kemal Kılıçdaroğlu’nun ardından 28 Mayıs’ta yapılacak yeni cumhurbaşkanı seçimi oyların yüzde 49,5’ini, oyların ise yüzde 44,9’unu aldı. 2. tur seçimlere kadar. 14 Mayıs seçimlerinin ardından aldığı oylarla şoke eden muhalefet kanadındaki Millet İttifakı’nın ikinci partisi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral AkşenerSessizliği dikkat çekiciydi.

AKŞENER YENİLGİYE KATILMAK İSTEMİYOR

14 Mayıs seçimlerinin üzerinden 9 gün geçmesine rağmen 28 Mayıs 2. tur seçimlerine sadece 5 gün kaldı. İYİ Parti lideri 14 Mayıs’a kadar vatandaşların karşısına çıkmadığı ve Kemal Kılıçdaroğlu için oy talep etmediği görülüyor. Kılıçdaroğlu’nu aday istememek ve ‘kumar masası, noter masası’Söylediği 6’lı masaya döndükten sonra yansımaların odak noktası olan Akşener’in Kılıçdaroğlu’nun alacağı bir mağlubiyete ortak olmak istemediği belirtildi.

“DEDİM” DEYİN

Akşener’in 28 Mayıs’a kadarKılıçdaroğlu seçim sürecini yönetene, seçimden sonra suçlanmaktan kendini alıkoyana kadar ve 28 Mayıssonraki eleştirilere karşı. “Ben demiştim” anlamına geldiği söyleniyor. Öte yandan Akşener’in seçimlerin kaybedilmesi durumunda partisine ve 6’lı masaya el kaldırmak istediği iddia ediliyor.

KAYNAK: HABER7

germencik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu